KRS 0000696491 | NIP 5272823095

Santiago

Miasto serca

"Ciudad Corazón“ (Miasto serca) oddalone jest 166 km od Santo Domingo i leży w bogatej w roślinność dolinie Cibao. To centrum produkcji rumu i tabaki oraz kolebka tańca Merengue. Na olbrzymich plantacjach uprawiany jest tytoń do produkcji znanych na całym świecie cygar. Stąd pochodzą dwie trzecie ręcznie wyrabianych cygar klasy premium, z ich procesem produkcji można zapoznać się w muzeum tytoniu.

Katedra Santiago Apóstol

Ta neoklasycystyczna katedra została wzniesiona w XIX w. i charakteryzuje się elementami gotyckimi. Godne uwagi są okna tego kościoła, ołtarz z mahoniu oraz grobowce bohaterów narodowych Republiki Dominikańskiej.

Pomnik ku pamięci bohaterów narodowych

Ten wysoki na 62 m pomnik z białego marmuru został wzniesiony w latach 40-tych w celu upamiętnienia pokoju w Trujillos. Dziś stanowi on pamiątkę wojny hiszpańsko-portugalskiej. W środku znajdują się liczne muzea oraz malowidła ścienne autorstwa Vela Zanetti.

Muzeum tabaki

Muzeum tabaki stanowi miejsce, w którym można odkryć tajniki tego znanego na całym świecie produktu.

Park Parque Duarte

Tutaj można zorganizować romantyczną przejażdżkę powozem oraz zwiedzić centrum kultury E. León Jimenes, muzeum miasta Santiago, jak i muzeum folkloru Tomás Morel, gdzie można zobaczyć nagrodzone w czasie karnawału w Santiago maski. W okolicy parku można organizować wycieczki na tamę na rzece Tavera oraz zalew Bao, na kąpielisko nad rzeką oraz do ogrodu botanicznego w Jánico, twierdzy Jánico z okresu kolonizacji, jak i fundacji Krzysztofa Kolumba i źródeł wód mineralnych w regionie San José de las Matas.

Nocą pulsuje życie w Cuidad Corazón

W centrum miasta znajdą Państwo park, zanurzony w swobodnej atmosferze rozmieszczonych wokół statui ku czci bohaterów narodowych licznych dyskotek, przez całą noc pozostających do dyspozycji gości.

 

Źródło: www.godominicanrepublic.com

Client 1
Client 1
Client 1
Client 1