KRS 0000696491 | NIP 5272823095

Puerto Plata

Przygodę czas zacząć. Włóżcie wygodne buty trekkingowe, buty do golfa lub płetwy do nurkowania, gdyż najwyższy czas, by zmierzyć się z siłami natury: uprawiając canioning, windsurfing, nurkowanie czy golf... A potem… udać się na pyszny posiłek i odpocząć na przepięknej plaży, by zregenerować siły. Oferta atrakcji nieograniczona. Od czego chcą Państwo zacząć?

Puerto Plata odległości 235 km od Santo Domingo leży Puerto Plata. Kolumb nadał miastu to imię w roku 1493, ze względu na połyskujące kolory zatoki w wieczornym świetle oraz plażę o długości 11 km porośniętą gęstą roślinnością. Miejsce to stanowiło scenę, na której wydarzyły się pierwsze sceny w momencie odkrycia Ameryki Pierwsze zejście na ląd, budowa fortu „Fuerte de la Navidad“ z resztek okrętu „Santa María“, założenie pierwszego miasta w Nowym Świecie, druga wyprawa Kolumba i wiele innych.

Puerto Plata to stolica bursztynowego wybrzeża (Costa del Ámbar), na którym wydobywany jest to wielowiekowe złoże w ogromnych ilościach. Okazy bursztynu można podziwiać, a także kupić w muzeum bursztynu. Miasto to ze swoimi budynkami w wiktoriańskim stylu i kolorowymi domkami z przepięknymi balkonami i molo pełnym życia stanowi swoistą perłę.

 

DZIAŁANIA
Park Narodowy La Isabela

50 km na zachód od Puerto Plata, u stóp stromych gór, w miejscu, gdzie Krzysztof Kolumb założył swoją pierwszą osadę na wyspie, nazwaną na cześć królowej Izabeli Kastilien, imieniem „La Isabela“. Znajdujemy tu pierwszą europejską osadę Nowego Świata, pierwsze molo, pierwszy chrześcijański cmentarz oraz pierwszy kościół, w którym odprawiono pierwszą katolicką mszę. Główne historyczne serce miasta składa się z 3 części: obszaru militarno-zamkowego z resztkami urzędu administracji, magazynu, kościoła i cmentarza, pierwotnego portu oraz osady tubylców, w których zgromadzone są prehistoryczne znaleziska.

Droga rycerzy (Paseo de los Hidalgos)

Droga Paseo de los Hidalgos stanowi pierwszą drogę, po której kroczyli odkrywcy tego kraju po zejściu na ląd.

Twierdza San Felipe

Twierdza ta stanowi najstarszy budynek Nowego Świata i jest przykładem z życia w tamtych czasach. Zbudowana w XVI wieku, na zboczu, twierdza chroniła statek przed piratami. Wewnątrz znajduje się muzeum oraz cela więzienna, do której trafił Juan Pablo Duarte, “Ojciec Kraju Rodzinnego”

Park Monte Isabel de Torres

Kolejką linowa można wjechać do parku, by stamtąd podziwiać cudowne widoki. W najwyższym punkcie znajduje się pomnik na cześć Cristo Redentora oraz ogród botaniczny.

Muzeum Bursztynu

Muzeum posiada wspaniałą kolekcję bursztynów, skamieniałej żywicy, która jest wydobywana w tym rejonie.

Gorzelnia w Ron Brugal

To najstarsza gorzelnia, produkująca rum najlepszej jakości w kraju. W wydziale produkcji otrzymacie Państwo informacje nt. procesu wytwarzania rumu, a na koniec można wziąć udział w jego degustacji.

Molo portowe i plaża w Playa de Long Beach

Molo Malecón ma 5 km długości, zaczyna się przy twierdzy San Felipe, a kończy na słynnej plaży Long Beach, małej plaży z połyskującym piaskiem.

Wodospady DamajaguaKąpieliska Bäder na rzekach Camú, Yásica oraz Damajagua ze swoimi 27 wodospadami leżą w odległości niespełna 35 minut drogi od miasta, w pobliżu Imbert.

Ocean World (Cofresi)

To park tematyczny z delfinami, lwami morskimi, rekinami, tygrysami, piraniami i tropikalnymi rybami, 24 wodospadami oraz akwarium. W ofercie przedstawienia z udziałem lwów morskich i delfinów, możliwość kąpieli z 4.000 różnorodnymi gatunkami ryb w akwarium oraz bezpiecznego karmienia 28 rekinów i dwóch tygrysów bengalskich, fok i piranii.

 

Wideo: Puerto Plata

Źródło: www.godominicanrepublic.com

Client 1
Client 1
Client 1
Client 1