KRS 0000696491 | NIP 5272823095

Punta Cana / Bávaro

Wakacje dla rodzin i pary

Wybrzeże wschodnie należy do ulubionych regionów kraju, jednocześnie jest najszybciej rozwijającą się turystyczną destynacją w Republice Dominikańskiej.

PUNTA CANA

Głównym wabikiem tego luksusowego i egzotycznego regionu Punta Cana są dziewicze, ciągnące się w sumie przez 53 km, plaże, przy których Ocean Atlantycki spotyka się z Morzem Karaibskim. Nigdy nie zapomnicie na białe piaszczyste plaże i mieniące się turkusowo-granatowymi odcieniami morze.

Poza plażami są tutaj znane pola golfowe, można tu pływać z delfinami, zjechać na linie wśród egzotycznej roślinności czy przelecieć się balonem wzdłuż wybrzeża. Co roku w regionie odbywają się ważne golfowe i rybackie turnieje.

BÁVARO

Region Bávaro jest jedną z najbardziej turystycznie rozwiniętych części wschodniego wybrzeża. Bezpośrednio przy plaży znaleźć można hotele, restauracje i sklepy z pamiątkami. Biały piaszczysty 53 kilometrowy pas na wybrzeżu chroniony jest przez rafy koralowe. Wybrzeże idealnie nadaje się do spacerów i aktywnego spędzania wolnego czasu: od parasailingu aż po wyścigi na łodziach.

Ulubione plaże tego regionu to: Uvero Alto, Bávaro, Cabeza de Toro, Macao, El Cortecito i Juanillo.
 

DZIAŁANIA


Najciekawsze miejsca w regionie Punta Cana/Bávaro:·         
Port jachtowa Cap Cana

Największy i najnowocześniejszy port jachtowy na Karaibach z bardzo dobrym zaplecze,. Może tu kotwiczyć ponad 1200 łodzi do 75 m długości. Stacja meteorologiczna jest jedną z najlepszych w regionie Morza Karaibskiego i oferuje załogom wszystkie najpotrzebniejsze dane dotyczące siły wiatru u i warunkach na morzu. W porcie znajduje się też urząd imigracyjny, urząd celny, połączenie internetowe WLAN i usługi transportowe. www.capcana.com

 
Kurort Puntacana i klub Marina

Marina jest częścią kurortu i dysponuje dwoma molami z 43 miejscami dla jachtów do 21 m długości. Port wykorzystywany jest przede wszystkim przez łodzie przeznaczone dla rybaków i wędkarzy, właśnie tutaj organizowane są ważne rybackie turnieje. W marinie skorzystać można z basenu, restauracji, telewizji kablowej, telefonów, pralni i pitnej wody. www.puntacana.com


Park Krajobrazowy Parque Ecológico De Ojos Indígenas

W południowej części Punta Cany można spacerować po szlakach turystycznych, które prowadzą wokół 11 naturalnych lagun; podziwiać można ponad 500 egzotycznych rodzajów roślin, których nazwy z większości pochodzą z języka Indian Taino. Park krajobrazowy ma 600 ha, jego administrowaniem zajmuje się fundacja Ecológica Punta Cana, która jest jednocześnie jego właścicielem. Park krajobrazowy to subtropikalny las przejściowy, bo fauna i flora przejawiają właściwości typowe dla zarówno suchych i wilgotnych regionów. Park należy do kurortu i klubu Punta Cana, zwiedzanie możliwe jest w godzinach od 8.00 do 16.00. Zamówić można także wycieczkę z przewodnikiem. www.puntacana.org

        
Delfinarium Parque Isla De Los Delfines

W delfinarium między rafą koralową i plażą Bávaro zwiedzający mogą zobaczyć delfiny z bliska. Przeszkolony profesjonalny personel pokaże basen, gdzie można pływać lub nurkować z delfinami, rekinami, płaszczkami czy uchatkami. Mniej odważni mogą zwierzęta obserwować i fotografować. www.dolphinislandpark.com      

Muzeum Museo Casa Fuerte Ponce De León

Twierdzę wybudowano ponad 500 lat temu na rozkaz sławnego odkrywcy Juana Ponce De León w regionie San Rafael De Yuma. Budynek w stylu renesansowym mieści obecnie muzeum. Wystawiono tu przede wszystkim rzeczy hiszpańskiego odkrywcy. W budynku odrestaurowano wnętrza tak, aby jak najwierniej odpowiadał stylu czasów, w którym go wybudowano. Muzeum otwarte jest od wtorku do niedzieli od 10.00 do 13.00.        

Park Manati

W parku Manati organizowane są show ze zwierzętami w otoczeniu tropikalnej przyrody pełnej egzotycznych ptaków. Park prezentuje dominikańską kulturę i folklor, rękodzieło artystyczne i sztukę Indian Taino, którzy zamieszkują wyspę od wieków. www.manatipark.com         

Oceanarium

Idealna wycieczka dla wszystkich miłośników podwodnego świata. W Oceanarium można podziwiać piękno raf koralowych, a także pływać w otoczeniu rekinów czy płaszczek. www.marinarium.com 

      
SPA

SPA w Punta Cana i w kurortach w Bávaro gwarantują odpoczynek dla każdego, nieważne czy jesteście na urlopie z przyjaciółmi, urlopie wellness czy romantycznym wyjeździe we dwoje. Na wybrzeżu wschodnim znajdują się jedne z najpiękniejszych SPA na Karaibach, które inwestują w najnowocześniejsze technologie i oferują luksusowe usługi.

      
Połów ryb na otwartym morzu

Wody wokół Punta Cana i Bávaro to jedne z najlepszych miejsc do połów ryb na otwartym morzu na całym świecie, w klasyfikacji połowu ryb belon czy marlinów plasuje się na piątym miejscu. Właśnie dlatego co roku przyjeżdża tu wielu uczestników międzynarodowych konkursów. Pod koniec października morze jest wystarczająco spokojne, żeby możliwy był połów ryb mahi mahi, makreli, mieczników, barrakud, niebieskich marlinów czy innych ryb.     

 
Życie nocne

Intensywne życie nocne i kasyna międzynarodowej rangi czekają w większości kurortów w regionie. To jeden ze sposobów jak idealne odpocząć po dniu pełnym przygód. Stań się częścią pulsującego nocnego życia w Punta Cana i beztrosko baw się na dyskotekach, w barach i nocnych klubach.

Wycieczki

Ciekawe atrakcje w okolicy Punta Cana są na wyciągnięcie ręki. Jeśli szukacie firmy, która zorganizuje Wam wycieczkę do Playa de Juanillo czy zaproponuje inne formy aktywności, najlepiej zwrócić się do pracowników recepcji w hotelu czy jednego z biur turystycznych.

Jeep Safari

Ze wszystkich hoteli wyjechać można na różne safari na jeepech, powozach czy w wojskowych autach na ośmiu kołach. Jeżdżą do środkowej części kraju, pokonują rzeki i nieprzejezdne  drogi, pokazują najciekawsze trasy w regionie – wśród dzikiej przyrody, wzdłuż plantacji trzciny cukrowej. W przerwach można wykapać się w rzecze lub spędzić chwilę na spokojnej plaży. Podawane jest lokalne tradycyjne jedzenie, w czasie wielu wycieczek obejrzeć można występy lokalnych wykonawców w rytmach Perico Ripiao. Odwiedzić można małe wioski, zatrzymać się przy typowym stoisku nazywanym „colmado‟. Zwiedzić można także miejscową plantację, gdzie

Przygoda w samochodach terenowych

Wybierzcie się na wyjątkową pełna przygód jazdę wielkim wozem terenowych, z którego możecie odkrywać różnorodność i piękno środkowej części kraju, a to w wyjątkowy sposób. Zarezerwować można wycieczkę z kierowca lub samemu usiąść za kierownicą i odkrywać spokojne plaże, poznawać lokalne zwyczaje i spotykać się z mieszkańcami Republiki Dominikańskiej.

Katamaran Caribbean Festival

Na pokładzie katamaranu Caribbean Festival czeka na was przejrzysta woda, wycieczki z elementami nurkowania z maską, bar pod gołym niebem i karaibskie rytmy. Katamaran ma przeszkloną podłogę, dzięki czemu z bliska poznaje się podwodny świat. Obserwujcie młode płaszczki i rekiny w Stingray Bay Aquarium lub nacieszcie oczy zachodem słońca w czasie kąpieli.

Szybkie łodzie motorowe à la James Bond

Badać wody w okolicach Punta Cana najlepiej z pokładu szybkich łodzi motorowych, które jednocześnie zagwarantują mocny zastrzyk adrenaliny. Uczestnicy wycieczki przelecą na łodziach nad powierzchnią wody na wybrzeżu Bávaro, następnie będzie czas na krótki przystanek na platformie, gdzie w czasie nurkowania z maską można badać kryształowo czystą wodę, korale, ryby i świat podwodny. Wycieczkę można zarezerwować w Bávaro Splash.

Buggy i samochody terenowe

Region w okolicy Playa Macao, która położona jest na północ od większości kurortów, jest wykorzystywany do przejażdżek samochodami Buggy czy w samochodach terenowych – można w nich zwiedzać środkową cześć kraju lub plażę Playa Macao.

Zjazd na linie i spacery w koronach drzew

Polećcie nad przepięknymi terenami Anamuya i posłuchajcie, jak doświadczony przewodnik opowiada o tajemnicach ukrytych w górach. W czasie zjazdu na linie można nacieszyć się do woli przepiękną bujna przyrodą – zobaczyć z bliska pola trzciny cukrowej czy wiecznie zielony las tropikalny ciągnący się wzdłuż rzeki Anamuya.

Macao Surf Camp

Szkoła surfingu znajduje się na plaży Playa Macao i jest najlepszym miejscem dla wszystkich, którzy chcą się nauczyć jak szaleć na falach. Uczestnicy kursu krok po kroku dowiedzą się jak nacieszyć się tym sportem wodnym. Lekcje surfowania można rezerwować każdego dnia od 9.00 do 18.00.

Wycieczki konne

Niektóre hotele oferują wycieczki na koniach i zabierają turystów na mniej uczęszczane plaże i na wycieczki w góry.

Jaskinia Fun Fun

Miłośnicy przygód mogą zejść do głębi jaskini i odkrywać jej części, które połączone są z siedmiokilometrową rzeką. Opłaca się też przyjrzeć ścianom jaskini, na których zobaczyć można malowidła Indian Taino. Do jaskini można dojechać na koniach, a potem wejść aż 16 m w dół aż do wejścia do parku narodowego Parque Nacional de Los Haitises. Wycieczka trwa cały dzień. www.cuevafunfun.net

Wycieczki helikopterem

Odkryjcie piękno Punta Cany z lotu ptaka i zróbcie panoramiczne zdjęcia egzotycznego krajobrazu. Niezapomniane przeżycia gwarantowane!

Golf

Punta Cana jest przede wszystkim popularna wśród miłośników golfa, którzy stawiają na wysoką jakość i luksus. Nawet bardzo wymagający golfiści wybiorą coś z bogatej oferty pól golfowych, które zaprojektowali uznawani designerzy Nick Price, Jack Nicklaus, Nick Faldo, Tom Fazio, P. B. Dye i José-Pepe-Gancedo. W Punta Caną znaleźć można m.in. poniższe pola golfowe:

BÁVARO

Barceló Bávaro Beach Resort
Barceló Golf De Bávaro
www.barcelo.com
(809) 686-5797
 
Iberostar Hotels and Resorts
Iberostate Bávaro Golf Club
www.iberostar.com
(809) 552-1359 - linka 1455
 
Meliá Hotels and Resorts
Cocotal Golf and Country Club
www.cocotalgolf.com
(809) 687-4653
CAP CANA

Punta Espada Golf Course
www.capcana.com
(809) 469-776
CABEZA DE TORO

Catalonia Cabeza de Toro Golf Club
www.cataloniacaribbean.com
(809)412-0000 - Ext. 7027
 
Catalonia Bávaro Resort
www.cataloniacaribbean.com
Catalonia Caribe Golf Club
(809) 321-7059
MACAO

Cana Bay Palace Golf Club
ww.hardrockhotelpuntacana.com/amenities/golf
(809) 687-0000
 
Punta Blanca Golf Club
www.punta-blanca.com
(809) 468-4734
Punta Cana
 
Puntacana Resort & Club
Corales Golf Course
www.puntacana.com
(809) 959-4653
 
Puntacana Resort & Club
La Cana Golf Course
www.puntacana.com
(809) 959-4653

 

Wideo: Punta Cana / Bávaro

Źródło: www.godominicanrepublic.com

Client 1
Client 1
Client 1
Client 1