KRS 0000696491 | NIP 5272823095

Santo Domingo | Pierwsze miasto Ameryki

Santo Domingo | Pierwsze miasto Ameryki

Miasto Santo Domingo stanowi dziedzictwo światowe UNESCO i zachowało cały przepych z czasów kolonizacji, widoczne w pięknych budynkach z tego okresu, o których z dumą można powiedzieć, że stanowią pierwsze budynki Nowego Świata.

Wizyta w ogrodzie botanicznym za dnia wprost oślepia i odurza eksplozją barw i zapachów. W nocy można natomiast zrobić spacer po molo, próbując przy tym rumu i tańca Merengue, zanurzyć się w dominikańskim stylu życia.

Jeśli mają Państwo do dyspozycji kilka dni na pobyt w stolicy, muszą Państwo koniecznie zobaczyć muzea, zorganizować przejażdżkę niedawno otwartą linią metra, na którego przystankach znajdują się wystawy dzieł dominikańskich artystów współczesnych.

W roku 1498 Bartolomé Colón, brat admirała założył miasto Santo Domingo de Guzmán, pierwsze miasto Nowego Świata leżące nad rzeką Río Ozama w swoim dziewiczym krajobrazie. Kilka lat później, w roku 1502, miasto rozbudowało się po drugiej stronie rzeki, osiągając dzisiejszą wielkość.Stanowi ono wielonarodowe i dynamiczne miasto z wielką przeszłością, o czym świadczą budynki, zamki, monumenty, dzięki którym miasto to zostało uznane przez UNESCO za dziedzictwo światowe. Santo Domingo jest dumne z tego, że miało pierwszą katedrę w Nowym Świecie, pierwszy szpital i pierwszy uniwersytet.

Podczas spaceru po dzielnicy kolonialnej zalecamy, by poddali się Państwo własnej intuicji, szli z miejsca do miejsca i słuchali historii, którą praktycznie opowiadają same budynki.

Z nadejściem nocy ta kolonialna dzielnica tworzy nocą szczególną atmosferę. Światła latarni nadają ulicom magii i zachęca do świętowania, napełniają romantyzmem i chęcią do zabawy. To miejsce, gdzie każde spotkanie na długo pozostaje w pamięci, gdyż po prostu kipi życiem.

 

Wideo: Santo Domingo

Źródło: www.godominicanrepublic.com

Client 1
Client 1
Client 1
Client 1