KRS 0000696491 | NIP 5272823095

Republika Dominikańska i Brazylia podpisują 6 historycznych porozumień dwustronnych

Republika Dominikańska i Brazylia podpisują 6 historycznych porozumień dwustronnych Wyróżniony

Brasilia, Brazylia. - To bezprecedensowe wydarzenie w historii stosunków między oboma krajami. Minister Spraw Zagranicznych Republiki Dominikańskiej Miguel Vargas i Sekretarz Generalny MSZ Brazylii Marcos Bezerra Abbott Galvao podpisali sześć niezwykle ważnych porozumień w ramach oficjalnej wizyty Kanclerza Dominikany w państwie Ameryki Południowej.

Porozumienia podpisane podczas uroczystości w pałacu Itamaraty obejmują zniesienie wiz turystycznych i biznesowych; ustanowienie mechanizmów konsultacji politycznych; usługi lotnicze; współpracę w handlu i inwestycjach oraz współpracę w dziedzinie obrony.

Podpisano także protokół ustaleń w sprawie współpracy w zakresie szkoleń dyplomatycznych między Instytutem Szkolnictwa Wyższego, specjalizującym się w kursach dyplomatycznych i konsularnych (INESDYC) i Fundacją Aleksandra Gusmão (FUNAG). "Uważamy, że dzisiejsze spotkanie pokazuje zaangażowanie obu krajów w nasze dwustronne relacje, aby nadal zbliżać się w ramach wzajemnego szacunku i współpracy" - podkreślił Vargas .

W akcie podpisania porozumienia Ministrowi Spraw Zagranicznych towarzyszył także ambasador Dominikany w Brazylii Alejandro Arias oraz Prezes Zarządu Lotnictwa Cywilnego Luis Ernesto Camilo.

 

Źródło: www.mirex.gob.do

Client 1
Client 1
Client 1
Client 1