KRS 0000696491 | NIP 5272823095

Dominikana zwraca się o pomoc w walce z COVID-19!

Dominikana zwraca się o pomoc w walce z COVID-19! Wyróżniony

#DominikanaWalczy

www.dominikana.org

Czy kochasz Dominikanę? Czy byłeś kiedyś na wakacjach w tym raju lub planujesz tam pojechać? Czy masz biznes lub planujesz go mieć w Dominikanie? Czy masz dom w Dominikanie lub czy tam mieszkasz? Czy bliskie Ci są takie kwestie jak pomoc, hojność i humanitarność?

Czy na któreś z pytań odpowiedziałeś TAK?

Ta zbiórka jest dla Ciebie, to czas na Twoją konkretną pomoc!

 

Dominikana jest także jednym z najważniejszych miejsc dla polskich turystów (ponad 50 tysięcy Polaków odwiedziło Dominikanę w 2019 r.)

 

Świat walczy z nowym wirusem, który dotarł też do Dominikany i każdego dnia rozprzestrzenia się coraz bardziej. Z powodu tej pandemii Dominikana została zmuszona zamknąć swoje granice i ogłosić krajową godzinę policyjną (https://bit.ly/2UnXNli), co doprowadziło do prawie całkowitego zamknięcia hoteli (tylko 7 hoteli jest obecnie otwartych - https://bit.ly/2WQImnC) i zamknięcia prawie całej działalności gospodarczej w kraju. Dominikana jest zatrzymana jak wiele krajów na świecie.

 

Dominikana jest jednym z najbardziej znanych miejsc turystycznych na świecie ze względu na piękne plaże, wyjątkowe hotele, miłych ludzi, bezpieczeństwo ludności i odwiedzających ją, bez wątpienia, raj. Nie znaczy to, jednak, że jest to bogaty kraj bogatych ludzi. Dominikana to kraj na Karaibach, w którym duża część jego gospodarki jest utrzymywana dzięki ciągłemu napływowi turystów z całego świata.

 

Niestety w tym czasie tysiące Dominikańczyków pozostało bez tymczasowego zatrudnienia po masowym zamknięciu hoteli, plaż, firm handlowych i przemysłowych oraz nieformalnych stanowisk firm rodzinnych.

 

Sytuacja ta spowodowała, że ​​ponad 50 000 rodzin dominikańskich zabrakło podstawowej żywności, aby przetrwać!

  

Obecnie rząd wdrożył bezpośrednią pomoc społeczną jedynie dla 20% populacji Dominikanów, ale to nie wystarczy!

 

  1. Kraj nie ma wystarczającej rezerwy finansowej, aby walczyć z obecnym kryzysem, co więcej wraz z przyspieszonym rozwojem pandemii na wyspie, w wielu szpitalach nie ma materiałów i sprzętu medycznego do walki z COVID-19.
  2. Obecnie kraj zarządza sytuacją kryzysową dzięki środkom pożyczkowym otrzymanym z Międzynarodowego Funduszu Walutowego i obciąża zasoby instytucji państwowych z nadwyżkami.
  3. Chiny okazały solidarność z Dominikaną i przekazały testy oraz inne produkty medyczne i sprzęt, jednak potrzeby są dużo większe.

 

Dlatego Dominikańczycy proszą nas o pomoc

Ile chcielibyśmy zebrać dla Dominikany: 1 500 000 PLN

Liczy się jednak każda kwota wsparcia!

 

 

WSZYSTKIE ZEBRANE ŚRODKI PRZEZNACZYMY NA:

 

  1. Szpitale i personel medyczny: niezbędne wyposażenie powstających właśnie nowych oddziałów zakaźnych i wszystkich placówek medycznych zaangażowanych do walki z pandemią (np. maseczki, przyłbice, kombinezony, jednorazowe rękawiczki, respiratory, karetki).
  2. Pomoc dla ubogich rodzin, tymczasowo bezrobotnych (np. dostarczanie żywności i wody na czas kwarantanny, zakup artykułów higienicznych i czyszczących.
  3. Wsparcie ludzi bezdomnych

  

JESTEŚMY DOBREJ MYŚLI, ALE Z DOŚWIADCZENIA WIEMY, ŻE DOBRE ZAKOŃCZENIA NIE PISZĄ SIĘ SAME. KAŻDY Z NAS MOŻE BYĆ POTRZEBUJĄCYM.

Pandemia koronawirusa wpływa na życie nas wszystkich. Przed nami prawdziwy sprawdzian z człowieczeństwa, empatii i odpowiedzialności.

 

Jeśli nie możesz pomóc, wspieraj nas udostępniając tę zbiórkę rodzinie i znajomym oraz wspieraj nas dobrą myślą.

Nikomu nie jest łatwo. Trzymajmy się razem!

 

Zbiórka jest prowadzona przez Fundację Dominikana w Polsce z siedzibą w Warszawie, przy Al. Jana Pawła II 23, wpisaną do Rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod nr KRS: 0000696491, NIP 5272823095.

 

Wpłaty mogą być też przekazywane na konto Fundacji Dominikana w Polsce

 

29 1140 2004 0000 3902 7713 0243

mBank S.A.

 z dopiskiem „darowizna na cel walki z COVID-19 w Dominikanie”

 

Całą zebraną kwotę otrzymają szpitale, ubogie rodziny i ludzie bezdomni na bieżące potrzeby do walki z koronawirusem

 

 

Client 1
Client 1
Client 1
Client 1