KRS 0000696491 | NIP 5272823095

Komunikat 01-18

Komunikat 01-18 Wyróżniony

Komunikat odnośnie wjazdu obcokrajowców na terytorium Republiki Dominikańskiej oraz przedstawicielstwa dyplomatycznego Republiki Dominikańskiej na terenie Polski.

Z uwagi na fakt, że wiele osób zwróciło się do nas z pytaniem na temat przepisów wjazdowych na terytorium Republiki Dominikańskiej, Fundacja Dominikana w Polsce skontaktowała się z odpowiednimi Władzami dominikańskimi i dzisiaj, 5 lutego 2018 roku, w oparciu o obowiązujące przepisy Republiki Dominikańskiej, ma przyjemność przekazać, co następuje:

 

WJAZD: wszyscy obywatele posiadający prawo wjazdu na terytorium Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych Ameryki lub Kanady, mogą przekroczyć granicę Dominikany, okazując Kartę Turysty. Więcej informacji na tematy Karty Turysty znajduje się pod adresem: www.dgii.gov.do/tarjetaTuristica.

PASZPORT: należy posiadać paszport ważny przez okres co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu na terytorium Republiki Dominikańskiej. Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie:

www.dominicanembassy.org.uk/consular-services/tourist-cards

PRZEDSTAWICIELSTWO DYPLOMATYCZNE: Republika Dominikańska nie posiada ŻADNEJ Placówki Dyplomatycznej ani Konsularnej (Ambasada, Konsulat, Konsulat Honorowy, Biuro Radcy Handlowego) na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Ambasada Republiki Dominikańskiej obsługująca państwo na terenie Polski znajduje się w Belgii:

www.mirex.gob.do/servicios/directorio/buscar?searchword=polonia&categoria=5 

Client 1
Client 1
Client 1
Client 1